ЗВЕРНЕННЯ до дорогих у Христі Братів і Сестрер, що походять з віруючих греко-католицьких родин та людей доброї волі, що проживають в містах і селах Кіровоградської області.

Дорогі у Христі!

Звертається до Вас священик Іван Третяк – Протопресвітер Кіровоградський Української Греко-Католицької Церкви. Наша Церква в ХХ столітті була жорстоко нищена та переслідувана на протязі майже пів століття. Божою благодаттю вона витримала час гонінь і з великим тріумфом при кінці ХХ століття вийшла з катакомб, щоб свобідно і публічно провадити своє християнське церковне життя. Воскресла наша Церква до нового життя! Воскресла, щоб в посткомуністичному просторі знову відновлювати християнську духовність і національну свідомість своїх дітей і всіх людей доброї волі. Рік за роком наша Церква скріплювалася численними покликаннями до священичого стану. І тепер, коли вона вже має таку силу і можливість, посилає своїх священиків до своїх вірних дітей, щоб збирати їх по селах і містах України, і далеко за межами нашої Батьківщини, та гуртувати в релігійні громади – парафії. Церква прагне, щоб її сини та дочки, будучи зібраними в парафіях, під проводом своїх священиків, освячувалися та провадили християнське богоугодне життя.

З такою місією в 2006 р. Українська Греко-Католицька Церква прислала мене в Кіровоградську область. На протязі більш, як 10-ти років кличу Вас, дорогі Брати і Сестри, пригадати своє походження, не бути лінивим і байдужим, до відновлення нашої Церкви в місцях вашого поселення. Наша Церква є відкрита до всіх інших людей, які з різних причин бажають провадити в ній своє духовне життя. Заохочую всіх Вас до пізнання історії нашої Церкви. Глибокий історичний аналіз, побудований на правдивих аргументах, допровадить Вас до висновку, що Українська Греко-Католицька Церква – Київська Церква – Церква Володимирового Хрещення.

На кінець цього свого коротенького звернення, до Вас, подаю Вам останні прижиттєві слова Праведного нашого Митропалита Андрея Шептицького, які він проказав перед своєю святою смертю 1 листопада 1944 р.

Вночі 31 жовтня, помираючи, митрополит Андрей Шептицький вголос молився французькою та українською мовами, а потім, після паузи, в присутності священиків, що жили в митрополичих палатах, промовив останні, і як виявилося згодом, пророчі слова про важкі часи для Церкви та її відродження:

 «Наша Церква буде знищена, розгромлена большевиками, але ви держіться,
не відступайте від віри, від Святої Католицької Церкви. Тяжкий досвід, який паде на нашу Церкву, є хвилевий. Виджу відродження нашої Церкви, вона буде гарніша, величніша від давньої, та буде обіймати цілий наш нарід. Україна, - продовжував дальше говорити Митрополит, - двигнеться зі свого упадку та стане державою могутньою, з
єдиненою, величною, яка буде дорівнювати другим високо розвинутим державам. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода будуть панувати в ній. Все те буде, як я кажу. Тільки треба молитися, щоби Господь Бог і Мати Божа опікувалися над нашим бідним замученим народом, який стільки витерпів, і щоби ця опіка Божа тривала вічно. Прощаюся з вами. Будьте сильні і стійкі у вірі, витривалі і ревні в служінню Господу Богу. І більше мого голосу не почуєте, аж на Страшнім Суді».

Таке пророче видіння мав наш Митрополит Андрей. Сьогодні ми є свідками здійснення цього пророцтва. Більше того, ми є учасниками відродження нашої прадідівської Церкви і нашої держави України.

З питаннями, щодо розвитку Української Греко-Католицької Церкви в Кіровоградській області потрібно звертатися до мене та інших священиків, що служать на Кіровоградщині:

о. Іван Третяк, м. Кропивницький/м. Олександрія, тел.: 095-406-10-03; 067-750-59-48;
о. Іван Проць, м. Знам’янка, тел.: 097-866-31-70;
о. Арсен Козар, с. Червоновершка, Компаніївського р-ну, тел.: 097-183-09-97.

Відроджуючи Українську Греко-Католицьку Церкву - відновлюємо свою улюблену Україну в християнській вірі та національній культурі!

 

З надією на Господа, і в молитві за всіх Вас,

 

Священик Іван Третяк
Протопресвітер Кіровоградський УГКЦ